Kényelmesebb úgy használnom a szeletelőket, hogy minden nyomtatóhoz önálló szeletelő környezetet tartok karban. Tehát nem a szeletelőn belül váltogatok a nyomtatók között, mert előfordulhat például, hogy picit más filamentbeállításokat szeretnék használni egy másik nyomtatón, de ezért nem szeretnék nyomtatónként külön filament típusokat létrehozni. Hasonló a helyzet a nyomtatási beállításokkal is, nagyon áttekinthetetlenné válnak, ha ezeket is nyomtatónként váltogatni kell a lenyiló listából. Ha önálló szeletelője van minden nyomtatónak, akkor mindig minden beállítás úgy vár a következő nyomtatás előtt, ahogy az előző nyomtatásnál az adott nyomtatót használtam.
Ehhez a következő megoldást használom. A szeletelőknek mindig a portable verzióját töltöm le és egy erre kitüntett mappába másolom őket. Nálam ez a "c:\Slicers\". Majd megkeresem azt a mappát, amiben a beállításokat tárolja, valahol a users\AppData mappában lesz. Ezt lemásolom olyan néven, hogy utaljon a szeletelő verziószámára és a nyomtatóra is.

Ezt a mappát akár szinkronizálni is lehet, én a Mega.nz-t használom, így a c:\Mega\3D_printers\Slicers\ mappában gyűlnek nálam ezek a beállításokat tartalmazzó mappák. Ide hozok létre parancsikonokat minden nyomtató és szeletelő verzióhoz külön, amik a szeletelő portable programját a megfelelő beállításokkal indítják el. Például a PrusaSlicer 2.7.1 verzióját a Voron Legacy nyomtatóhoz készült parancsikon, ezzel az utasítással indítja:
C:\Slicers\PrusaSlicer-2.7.1\prusa-slicer.exe --datadir c:\Mega\3D_printers\Slicers\PrusaSlicer-2.7.1_VL\
Ez lesz a parancsikon tulajdonságainál a "cél", az "indítás helye" pedig a szeletelő portable verziójának az útvonala.
Tehát annyi a trükk, hogy a datadir paraméterrel kell megadni a beállítások útvonalát. Ez működik a PrusaSlicer, SuperSlicer és OrcaSlicer esetén is. A szeletelő ide el is ment minden változtatásunkat, és mivel ez a mappa szinkronizálódik is, így ha egy mások számítógépen szintén így alakítom ki az elérési utakat, akkor ott is pontosan ugyan úgy folytathatom a munkát.
Ha új verziója jön ki egy szeletelőnek, akkor természetesen a nem szinkronizált mappába lemásolom az új programot, a szinkronizált mappába pedig készítek a beállítások előző változatából egy másolatot az új verziószámmal, majd elkészítem az új parancsikont hozzá. Így megmarad az előző verzió is programként és bállítások szintjén is.
A Prusa Slicer Help meüjében van egy Show Configuration Folder menüpont, ami megmutatja az aktuális mappáját a beállításoknak. Ez segít az első alkalommal lemásolni a mappát, és kössöbb itt ellenörizhetjük azt is, hogy helye-e a parancsikonunk működése.